zondag 15 mrt.
15:00
Locatie: Schouwburg
Te gast

Is de besluiteloze Ivanov van ‘s werelds grootste theaterschrijvers nog te redden?

Na hun memorabele bewerkingen van Sophocles en Shakespeare, duikt Studio Antigone nu in het meesterwerk van de derde grootmeester van het wereldtoneel: Anton Tsjechov. ‘Ivanov’ is een spannend verhaal over onvervuld verlangen naar liefde. Zoals in al zijn stukken toont Tsjechov met ‘Ivanov’ het leven van de rijke burgerij in verval. In ‘Ivanov’ zien we een antiheld die geen uitweg meer ziet uit zijn ellende. Zijn landgoed zit in de schulden en zijn vrouw is stervende. Ivanov, ooit een bevlogen idealist, is nu een uitgebluste landeigenaar die niets meer in beweging lijkt te krijgen – behalve misschien de wanhoop van de mensen om hem heen. Een diep tragisch en ontroerend verhaal, maar tegelijkertijd zeer komisch.

In deze nieuwe, prikkelende bewerking legt Studio Antigone de vinger op een pijnlijk actuele plek: wat gebeurt er met mensen wanneer hun zekerheden beginnen te wankelen en het comfortabele bestaan van de middenklasse onder druk komt te staan? Met scherpe taal, een uitgepuurde vormgeving, prachtige muziek en een ijzersterke cast verbindt Studio Antigone Tsjechovs 19e-eeuwse Rusland met onze wereld van vandaag.

Regisseur Agaath Witteman heeft in haar 45-jarige carrière bewezen, zoals ze ook vorig seizoen deed met Hamlet, dat respect voor de taal van de schrijver gecombineerd kan worden met uiterst modern theater dat geschikt is voor een breed publiek.

Studio Antigone speelt met Ivanov voor de tweede keer op Peltse bodem en ook Peltenaar Scott Reniers speelt mee in deze ware toneelklassieker. Komt dus allen naar het theater en mis deze unieke voorstelling niet!

Credits

met Julien Croiset, Maruja Bobo Remijn, Scott Reniers, Yannick Bronkhorst, Henri Overduin, Sascha Cornelissen en Anniko Delvoije
regie Agaath Witteman
muziek Henri Overduin
foto Marieke Timp